KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 15354291
nr 1535 4291
Peter Gadh
(1947-2012), Sverige
Torrnålsgravyr, "De blindas parad". Signerad, numrerad 2/25, daterad 1953. Bildmått: 38x66 cm, yttermått inklusive ram: 71x101 cm
Peter Gadh, svensk bildkonstnär född 1947, död 2012.
Utrop:
500 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:18:50